02 فروردين 1397

آگهی ها

55566

 

آگهی ایران خودرو

 

 یسب

 

iranshahr 35x70 newspaper ad3333

KHALIJ FARS

3

32

AGAHI fajr27
 

توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی در شکوفایی اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد

986 8نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی نقش موثری در توسعه پایدار و شکوفایی اقتصاد کشور دارد.

ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی جمعه شب در دیدار با مدیرکل، معاونان و رئیس پلیس راه آهن جنوب شرق کشور اظهار داشت: مردم اعتماد خاصی به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور دارند و امیدواریم که خداوند متعال این اعتماد را حفظ کند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: حمل بار از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی سبب کاهش قاچاق کالا می شود.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: همچنین حمل بار و جابه جایی مسافر با ناوگان حمل و نقل ریلی میزان تصادفات جاده ای را کاهش می دهد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: مسئولان کشوری و استانی باید توجه ویژه ای به توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی این استان داشته باشند.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور(مستقر در زاهدان) نیز در این نشست اظهار داشت: ترانزیت ریلی محصولات کشاورزی از جمله نارنگی و سیب زمینی از کشور پاکستان به سمت قزاقستان و روسیه در این استان وارد فاز اجرایی شده است.

مجید ارجونی گفت: نخستین محموله نارنگی پاکستانی برای ترانزیت به روسیه 2 روز قبل وارد زاهدان شده است.

وی ادامه داد: این محموله های ترانزیتی از طریق مرزهای اینچه برون و سرخس قرار است به قرقیزستان و روسیه حمل شود.

وی با اشاره به اینکه در زمینه ارتباطات ریلی با پاکستان موفق عمل کردیم تصریح کرد: در راستای جذب تجار و افزایش سطح ارتباطات ریلی با این کشور اعتماد سازی انجام شده است.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور گفت: بخشی از سه محموله مهم گندم، گاز و نفت گاز این استان از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی تامین می شود.

راه آهن جنوب شرق کشور با مسیر ریلی زاهدان - تهران به طول هزار و 600 کیلومتر در سال 1390 به بهره برداری رسید و 2 شرکت جوپار و رجاء کار جابجایی مسافران را در حوزه جنوب شرق کشور برعهده دارند.

سیستان و بلوچستان با 19 شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.

5

slides

گزارش

حاشیه نشینی گوشواره ای ناموزون بر گوش شهرها

IMAGE حاشیه نشینی به عنوان چالش جدی، برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان به ویژه زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار را...
ادامه مطلب...

دخانیات شایع‌ترین عامل مرگ قابل پیشگیری در جهان است

IMAGE رییس بیست و هفتمین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی گفت: 30 درصد از مرگ‌های ناشی از سرطان، 90 درصد سرطان‌های ریه،...
ادامه مطلب...

روشن شدن مشعل گاز در شهر زاهدان با حضور رئیس جمهور در 10 اسفند

IMAGE علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان از روشن شدن مشعل گاز در شهر زاهدان با حضور رئیس جمهور در 10 اسفند...
ادامه مطلب...

جدیدترین اخبار

گزارش تصويري