02 فروردين 1397

آگهی ها

55566

 

آگهی ایران خودرو

 

 یسب

 

iranshahr 35x70 newspaper ad3333

KHALIJ FARS

3

32

AGAHI fajr27
 

رتبه نخست "جمعیت جوان کشور" مربوط به استان سیستان و بلوچستان است

986 53رضا راحت دهمرده مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان

مدیرکل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان گفت: رتبه نخست جمعیت جوان کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است به نحوی که ۶۷درصد جمعیت استان زیر ۳۰سال بوده و نرخ ولادت در سیستان و بلوچستان ۳۳.۴است.

تسنیم -رضا راحت دهمرده ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 100 نوع خدمت در ادارات ثبت احوال به مردم ارائه می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان افزود: ادارات ثبت احوال سطح استان در طول سال با شمار زیادی از مردم سر و کار دارند و به طور میانگین در طول سال بیش از یک میلیون مراجعه به ادارات ثبت احوال داریم که عدد بالایی است.

وی با تاکید بر اینکه شناسنامه مرجع همه اسناد است، خاطرنشان کرد: ادارات ثبت احوال علاوه بر ثبت وقایع چهارگانه ولادت، وفات، ازدواج و طلاق، تولید و انتشار آمارهای جمعیتی را نیز در دستور کار دارند و کمک زیادی به برنامه‌ریزی کلان مدیران خواهد داشت.

راحت دهمرده گفت: آخرین آمار جمعیتی استان بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 95 به ثبت رسیده اما ما در اداره‌کل ثبت احوال استان این آمار را با توجه به ولادت‌ها و وفات‌های به ثبت رسیده به روز می‌کنیم و بر این اساس آخرین آمار جمعیت استان 2 میلیون و 839 هزار و 129 نفر است که 3.5 درصد کل جمعیت کشور را شامل می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس پایش‌های ما 48.5 درصد جمعیت استان در مراکز شهری و مابقی جمعیت در مراکز جمعیتی روستایی و عشایری سکونت دارند که خوشبختانه این آمار نشان می‌دهد در استان ما برخلاف دیگر نقاط کشور، جمعیت روستایی بیش از جمعیت شهری است.

وی اظهار داشت: رتبه نخست جمعیت جوان کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است به نحوی که 67 درصد جمعیت استان زیر 30 سال است و نرخ ولادت در سیستان و بلوچستان 33.4 است یعنی به ازای هر یک هزار نفر 33.4 ولادت در استان داریم که میانگین کشوری این آمار 19 است.

راحت دهمرده افزود: حدود 38.3 درصد جمعیت استان را کودکان و نوجوانان زیر 14 سال و 28.4 جمعیت استان را افراد بین 15 تا 29 سال تشکیل می‌دهند که از میانگین کشوری بالاتر است.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین 3.2 درصد جمعیت استان را سالمندان بالای 65 سال تشکیل می‌دهند که میانگین این آمار در استان‌های کشور 6.1 درصد است و به عبارتی سیستان و بلوچستان دارای کمترین میزان جمعیت کهنسال در میان استان‌های کشور است.

5

slides

گزارش

حاشیه نشینی گوشواره ای ناموزون بر گوش شهرها

IMAGE حاشیه نشینی به عنوان چالش جدی، برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان به ویژه زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار را...
ادامه مطلب...

دخانیات شایع‌ترین عامل مرگ قابل پیشگیری در جهان است

IMAGE رییس بیست و هفتمین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی گفت: 30 درصد از مرگ‌های ناشی از سرطان، 90 درصد سرطان‌های ریه،...
ادامه مطلب...

روشن شدن مشعل گاز در شهر زاهدان با حضور رئیس جمهور در 10 اسفند

IMAGE علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان از روشن شدن مشعل گاز در شهر زاهدان با حضور رئیس جمهور در 10 اسفند...
ادامه مطلب...

جدیدترین اخبار

گزارش تصويري