26 مرداد 1396

آگهی ها

55566

 

آگهی ایران خودرو

 

 یسب

 

iranshahr 35x70 newspaper ad3333

KHALIJ FARS

3

32

AGAHI fajr27
 

تاکنون برای توسعه سه بندر سواحل مکران سه هزار و 400 میلیارد هزینه شده است

25مدیر بنادر شرق هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه سواحل مکران، گفت: برای توسعه این سواحل و رونق کسب و کار در این منطقه سه هزار و 400 میلیارد ریال برای سه بندر جاسک، تیاب و سیریک هزینه شده است.

ایرنا، محمد محسنی روز جمعه درگفت وگو با خبرنگاران در بندرعباس افزود: 95 درصد عملیات لایروبی بندر جاسک به اتمام رسیده، عملیات تکمیل زیرساخت های بندری بندر سیریک نیز پایان یافته و لایروبی بندر تیاب نیز بیش از 30 درصد افزایش یافته و انتظار داریم با رونق اقتصاد توسعه سواحل شرق هرمزگان با سرعت بیشتری دنبال شود.

وی با بیان اینکه با توسعه تدریجی سواحل مکران گردشگران بیشتری برای سفر به این منطقه اظهار تمایل می کنند و هم اکنون سازمان بنادر و دریانوردی ساخت یک پست اسکله200 متری را در بندر سیریک در دست بررسی نهایی قرار داده است، گفت: آمارها نشان می دهند که تنها در سال گذشته بیش از 200 هزار گردشگر به این قسمت استان هرمزگان سفر کرده اند.

محسنی اظهار داشت: 50 تا 60 درصد سواحل مکران در استان هرمزگان قرار دارد و دولت و وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه های اجرایی در صدد هستند با رونق اقتصادی ساحلی در این منطقه، کسب و کار در بین مردم شرق استان هرمزگان توسعه یابد.

مدیر بنادر شرق هرمزگان در ادامه با اشاره به اهمیت سفرهای دریایی در هرمزگان ، گفت: 95 درصد سفرهای دریایی کشور در استان هرمزگان به خصوص بندر شهید حقانی انجام می شود و هم اکنون که فصل سفر نیست به طور متوسط روزانه هشت هزار نفر (رفت و برگشت 16 هزار نفر) بین بندر حقانی و بنادر جنوبی قشم و سایر بنادر سفر می کنند.

محسنی بیان کرد: در مجموع ظرفیت صندلی برای سفر گردشگران دریایی در شناورهای بندر حقانی به بیش از چهار هزار و 800 صندلی رسیده و تا عید نوروز نیز چندین شناور دریایی به ناوگان مسافری این بندر اضافه می شود و قرار است بخشی از بلیت این شناورها به صورت اینترنتی و بخشی دیگر در سطح شهر به مردم عرضه شود.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح جدید در بندر شهید حقانی، قیمت بلیط شناورها براساس سرعت حرکت آنها بر روی آب تعیین شده، گفت: با کلاس بندی شناورها به گروه A و B طبق استانداردهای بین المللی قیمت بلیط آنها با توجه به مایل سرعت تعیین شده و آمارها نشان می دهد که 65درصد مردم برای سفر به شناورهای پرسرعت علاقمند هستند.

به گزارش ایرنا، سالیانه به طور متوسط 18 میلیون سفر دریایی در بنادر شمالی و جنوبی انجام می شود که 95 درصد آن در بندر هرمزگان است.

مکران از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که در طول خلیج عمان از راس‌الکوه در غرب جاسک تا لاس بلا در جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان گسترده است. همچنین سواحل مکران دروازه طلایی کشور است که به سوی دریاهای آزاد و فرصت‌هایی ارزشمند آن قرار دارد و کلید بهره گیری از این فرصت استثنایی توسعه آن است.

5

slides

گزارش

حاشیه نشینی گوشواره ای ناموزون بر گوش شهرها

IMAGE حاشیه نشینی به عنوان چالش جدی، برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان به ویژه زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار را...
ادامه مطلب...

دخانیات شایع‌ترین عامل مرگ قابل پیشگیری در جهان است

IMAGE رییس بیست و هفتمین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی گفت: 30 درصد از مرگ‌های ناشی از سرطان، 90 درصد سرطان‌های ریه،...
ادامه مطلب...

روشن شدن مشعل گاز در شهر زاهدان با حضور رئیس جمهور در 10 اسفند

IMAGE علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان از روشن شدن مشعل گاز در شهر زاهدان با حضور رئیس جمهور در 10 اسفند...
ادامه مطلب...

گزارش تصويري