05 اسفند 1396

آگهی ها

55566

 

آگهی ایران خودرو

 

 یسب

 

iranshahr 35x70 newspaper ad3333

KHALIJ FARS

3

32

AGAHI fajr27
 

چند زبان خارجی میتوان یاد گرفت؟

شاید این سوال به ذهن شما رسیده باشد که آیا محدودیتی در یادگیری تعداد زبان های خارجی وجود دارد؟ یا اینکه ذهن انسان توانایی یادگیری چند زبان خارجی را40161700 دارد؟

دانشمندان معتقدند در زمینه یادگیری هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و این به توان خود شخص بستگی دارد که تا چه اندازه ذهن خود را پرورش دهد. از آنجا که یادگیری زبان نیز یک فعالیت ذهنی است ونیاز به فعالیت مغز دارد پس می توان تعداد زبان های زیادی را یاد گرفت . نمونه هایی دیده شده که فرد نزدیک به بیست زبان زنده دنیا را میداند و می تواند صحبت کند.

از این روست که دانشمندان زبانشناس واژه polyglotism   (چند زبانه)   رادر این مورد به کار میبرند وبه کسی که میتواند به چند زبان مختلف صحبت کند polyglot   گفته می شود.

تعدادی از دانشمندان معتقدند اگر کسی بتواند به دو زبان صحبت کند یادگیری زبانهای بعدی برای او آسانتر خواهد بود یعنی یادگیری زبان دوم تسهیل کننده یاگیری زبان های دیگر است پس در کشور هایی مانند ایران که علاوه بر زبان رسمی فارسی زبان های بلوچی ، ترکی عربی و .... وجود دارد افراد میتوانند زبانهای دیگر را نیز بدون هیچ محدودیتی بیاموزند. اگر محدودیتی وجود داشته باشد مربوط به خود فرد میباشد زیرا افردی هستند که در کودکی در مقایسه با همسالان خود دیرتر توانایی کلامی پیدا می کنند که این امر میتواند در یادگیری زبانهای بعدی نیز تاثیر گذار باشد.

روش های پیشنهادی جهت یادگیری چندین زبان

1-همواره قصد خود را از یادگیری زبان خاص مشخص کنید .بررسی کنید آیا واقعا به یادگیری چند زبان نیاز دارید یا میتوانید با تمرکز روی یک زبان فراگیری بهتر و کاملتری داشته باشید.

2- منابع مناسب کتابها و لغت نامه های این زبان هارا تهیه کنید اما سعی نکنید همه چیز را از طریق این کتابها بیاموزید.

3- از آنجا که شنیدن در کنار صحبت کردن خواندن و نوشتن یکی از مهمترین مهارتهای یاد گیری زبان میباشدبا گوش دادن به موسیقی ودیگر منابع صوتی میتوانید تلفظ و لحن و آهنگ گفتار در زبان مورد نظر را بیاموزید.

4- پیدا کردن معنی کلمات و معادل آنها

برخی کلمات با ساختار مشابه ممکن است معانی متفاوتی در دو زبان داشته باشند مثلا واژه resume در انگلیسی و فرانسه به معنای ادامه یافتن و خلاصه کردن میباشد و در زبان فارسی نیز رزومه با معنی خاص خودش وجود دارد.

5- یادگیری زبان های مختلف در زمانهای مختلف

واژگان و نکات مربوط به هر زبان را بصورت واحد جداگانه در یک پوشه ذهنی از هم جدا کنید ودر زمانهای متفاوت یکی یکی به بررسی آنها بپردازید.

6- با افرادی که به زبان های خارجی صحبت می کنند ارتباط کلامی و نوشتاری داشته باشید

7- در مورد فرهنگ و تاریخ کشور هایی که با زبان های مورد نظر صحبت می کنند تحقیق کنید

8- مسافرت به مناطق و کشور هایی که به زبان مورد نظر شما صحبت می کنند یکی از بهترین روشها جهت یادگیری بهتر و ماندگاری بیشتر زبان خارجی است.

 

5

slides

گزارش

حاشیه نشینی گوشواره ای ناموزون بر گوش شهرها

IMAGE حاشیه نشینی به عنوان چالش جدی، برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان به ویژه زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار را...
ادامه مطلب...

دخانیات شایع‌ترین عامل مرگ قابل پیشگیری در جهان است

IMAGE رییس بیست و هفتمین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی گفت: 30 درصد از مرگ‌های ناشی از سرطان، 90 درصد سرطان‌های ریه،...
ادامه مطلب...

روشن شدن مشعل گاز در شهر زاهدان با حضور رئیس جمهور در 10 اسفند

IMAGE علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان از روشن شدن مشعل گاز در شهر زاهدان با حضور رئیس جمهور در 10 اسفند...
ادامه مطلب...

جدیدترین اخبار

گزارش تصويري